bilgi@acekaholding.com.tr         
               TR    EN
• Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı


Tüm dünyada eşi benzeri görülmemiş bir dönemden geçiyor, zorlu bir takım zamanlar yaşıyoruz.

 
2020’nin ilk günlerinden beri dünyamızı etkisi altına almış Covid-19 salgınını tedbirleri en üst düzeyde uygulayarak yönettik ve işimizin başında olmaya devam ettik.

 

Paydaşlarımızın eforu, çalışanlarımızın üstün gayreti ve bağlılığıyla yatırımlarımızı ve güçlü finansal performansımızı bu zorlu zamanlarda da sürdürmeyi başardık.

 

Salgın bir yandan toplumun sağlığını derinden etkilerken, diğer yandan da sosyal hayat üzerindeki ve ekonomik etkilerini uzun yıllar sürdürecek gibi görünüyor.

 

Ülkemizin sanayisinin ve şirketlerimizin böylesine bir katastrofiden etkilenmemesi elbette mümkün değildi. Faaliyetlerimizi de etkileyen bu sorun ve belirsizliklerin, ülkemiz ekonomisinde olduğu gibi sanayi alanında da izler bıraktığını gözlemliyoruz.

 

Bu zorlu süreçte yaşanan kapanmalar, kısmi duraklamalar ve sipariş iptallerine rağmen güçlü bir duruş sergileyerek, aldığımız önlemlerle, bu krizin şirketlerimiz üzerindeki etkilerini önemli ölçüde sınırlamayı başardık.

 

ACEKA Holding olarak, bu dönemde çalışanlarımızın sağlığını korumak en öncelikli gündem maddemiz oldu.

 

Bu bilinç ile topluluk bünyesinde aldığımız tedbirleri en üst seviyede uyguladık, çalışanlarımızın da özen ve gayretiyle güçlü bir performans sergilemeye devam etmeyi başardık.

 

Bir diğer öncelikli gündem maddemiz ise, dijital dönüşüm'e son yıllarda yaptığımız yatırımlar ve bu yatırımların sürekliliği oldu. Bu sayede, hizmet verdiğimiz kurum ve markalarla uzun vadeli stratejilerimizi daha da sağlamlaştırdık. Altyapı ve operasyonlarımızı dijitalleştirme ve hedeflenen tam otomasyon'a dönüş devam etmekte.

 

Enerji alanında yenilenebilir enerji yatırımlarımıza hız vererek, özellikle güneş enerjisi  kullanımı alanında büyük bir adım attık. Ortadoğu ve Avrupa’nın yüksek kapasiteli, ileri teknolojik altyapısı ile lider kumaş tekstil fabrikalarından biri olarak gösterilen MARSAN, Kahramanmaraş’taki fabrikasında güneş enerjisi kullanımına başladı ve bu durum yakın gelecekte tüm enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak artarak devam edecek.

 

Gürcistan’daki yatırımlarımız da kesintisiz devam etti ve dördüncü üretim tesisimizi faaliyete geçirdik. Bu tesislerin önemli bir bölümünü bu bölgeye taşıyarak gerek kapasite gerekse süreç anlamında hatırı sayılır bir atılım gerçekleştirdik.

 

Müşterilerimizden gelen talepler ve beklentiler doğrultusunda, ülkemizdeki faaliyet ve yatırımlarımızın yanı sıra, kapasitemizi başka bölgelerde artırmaya devam edeceğiz.

 

Türkiye’nin öncü üretim ve ihracat topluluklarından biri olarak, çevremizi gözeterek devam edeceğimiz faaliyetlerimizin, toplum ve bireylerimizin yüksek hayrına olmasını diler, bu vesileyle tüm çalışan ve paydaşlarımıza minnet ve teşekkürlerimizi sunarım.

 

Cemal BİLGİNGÜLLÜOĞLU

Aceka Holding A.Ş
Yönetim Kurulu Başkanı