bilgi@acekaholding.com.tr         
               TR    EN
• Tarım

Tarım


Tutku Tarım

Tutku Tarım Aksaray İlinin Sarıyahşi ilçesinde 100 kapalı alanda kurulu %100 doğal serada Kontrollü Örtü Altı Tarım ile salkım domates üretim faaliyetini sürdürmektedir. Sera yetiştiriciliğin olmazsa olmazları; güneş ışığı, ısı ve insan gücüdür.

Güneşimiz sera üretimine uygun en iyi bölge, ısımız doğal ısı yani jeotermal enerji, işçiliğimiz de bölgemizdeki yaşayan insanlar aracılığı ile karşılanmakta ve bölgeye istihdam sağlanmaktadır.


tarım

Enerji tasarrufunu amaçlayan ve doğaya dost üretim mantığını benimseyen Tutku Tarım, seranın ısınmasını açmış olduğu 3 adet sıcak su kuyusundan jeotermal olarak sağlamaktadır. Yani, doğadan geleni tekrar doğaya vererek jeotermal suyu reenjekte etmektedir.

Ayrıca Aksaray il sınırlarında 5.000 hektarlık bölümün sıcak su arama ve çıkarma ruhsatı elinde bulunmaktadır. Sektörde bilinen en son teknolojiyi kullanan ve sürekli takip eden Tutku Tarım, ürünlerin yetiştirilmesi için gerekli tüm fonksiyonları bilgisayar otomasyon ile sağlamaktadır. Böylece, seranın içinde bulunan neme, güneş ışığına ve rüzgâra duyarlı sensörlerin bilgisayara ilettiği veriler doğrultusunda kontrol ve tüm analizler otomatik olarak yapılmaktadır.

Tutku Tarım Madencilik Turizm Gıda Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.

www.tutkutarim.com.tr